Krasta (Leshnjë)

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit
(Përcjellë nga Krasta (Leshnje))
Flag of Albania.svg Krasta (Leshnjë)
Noimage.png
Emri: Krasta
Qarku: Qarku i Beratit
Rethi: Rrethi i Skraparit
Komuna: Komuna Leshnjë
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Krasta është një fshat në Shqipëri.

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto