Kapinova (Leshnje)

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit (Skrapar)
Flag of Albania.svg Kapinova (Leshnje)
Noimage.png
Emri: Kapinova
Qarku: Qarku i Beratit
Rethi: Rrethi i Skraparit
Komuna: Komuna Leshnjë
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Kapinova (Leshnje) është një fshat në Shqipëri...

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto