Cereni

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës
Flag of Albania.svg Cereni
Noimage.png
Emri: Cereni
Qarku: Qarku i Dibrës
Rethi: Rrethi i Dibrës
Komuna: Komuna Kala e Dodës
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Cereni është një fshat në Shqipëri...

Xhamia Ceren

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto