Daniel Louis Castellaneta lindi më 29 tetor 1957Chicago, Illinois. Është një dublues amerikan, më mirë i njohur si zëri i Homer Simpson dhe tjerë personazha te seria e animuar The Simpsons.

Dan Castellaneta
Informacione personale
Vendlindja Chicago, Illinois
Role të shquar Disa personazhe në The Simpsons

FilmografiaRedakto

FilmaRedakto

TelevizionRedakto

Të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.