Decimoputzu (Deximupùtzu) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 44.77 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 17 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.371 banorë[1].

Decimoputzu
Popullsia
 • Gjithsej4,371
{{{postal_code_type}}}
  09010
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Referime

Redakto
  1. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 24 prill 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera

Redakto