Domusnovas (Domusnòas) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 80.59 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 52 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.213 banorë[1].

Domusnovas
Domusnovas.JPG
Population
 • Total6,213
Website Faqja e komunës

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto