Domusnovas (Domusnòas) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 80.59 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 52 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.213 banorë[1].

Domusnovas
Domusnovas.JPG
Popullsia
 • Gjithsej6,213
{{{postal_code_type}}}
  09015
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 24 prill 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto