Dumnica e Poshtme (Besianë)

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Dumnica e Poshtme)

Dumnicë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Livadhi.

Dumnicë e Poshtme
Livadhi
Fshat
Vendndodhja
Dumnicë e Poshtme is located in Kosova
Dumnicë e Poshtme
Dumnicë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 634 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 13″ Veri

21° 12′ 59″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Njerëz të famshëmRedakto

Bedri Selmani

Lidhje të jashtmeRedakto