Esterzili (Istersìli, Stersìli) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 100.74 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 731 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 643 banorë[1].

Esterzili
Popullsia
 • Gjithsej643
{{{postal_code_type}}}
  08030
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Referime Redakto

  1. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 24 prill 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera Redakto