Galica (Vushtrri)

fshat në Kosovë

Galicë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Galicë
Fshat
Vendndodhja
Galicë is located in Kosova
Galicë
Galicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 1″ Veri

20° 51′ 52″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto