Gergei (Gerxèi) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.18 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 374 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.224 banorë[1].

Gergei
Popullsia
 • Gjithsej1,224
{{{postal_code_type}}}
  08030
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 24 prill 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Gergei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale