Gesturi (Gèsturi) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 46.83 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 315 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.252 banorë[1].

Gesturi
Panorama di Gesturi visto dalla Giara.JPG
Population
 • Total1,252
Website Faqja e komunës

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Gesturi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale