Giverny

komunë në departamentin Eure, Francë

Stampa:Komunë në Francë Giverny është komunëdepartamentin Eure në veri të Francës. Ndodhet në lumin Sena ku lumi Epte dhe Sena takohen me njëri-tjetrin.

PopullsiaRedakto

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1975509—    
1990548+7.7%
1999544−0.7%
2006508−6.6%
2007506−0.4%
2012501−1.0%
2015509+1.6%