Gradeci (Poliçan)

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit (Skrapar Qendër)
Flag of Albania.svg Gradeci (Poliçan)
Noimage.png
Emri: Gradeci
Qarku: Qarku i Beratit
Rethi: Rrethi i Skraparit
Komuna: Komuna Qendër
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Gradeci (Poliçan) është një fshat në Shqipëri...

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto