Kalanjasi

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit
Flag of Albania.svg Kalanjasi
Noimage.png
Emri: Kalanjasi
Qarku: Qarku i Beratit
Rethi: Rrethi i Skraparit
Komuna: Komuna Qendër
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Kalanjasi është një fshat në Shqipëri...

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto