Isak Beu ka qenë ushtarak dhe komandant osman, sanxhakbej i Shkupit nga 1415 deri më 1439.[1]

Tyrbja e Isak Beut

ReferencatRedakto

  1. ^ Fine, John Van Antwerp (1994). The Late Medieval Balkans: A Critical Survey from the Late Twelfth Century to the Ottoman Conquest. University of Michigan Press. fq. 468. ISBN 9780472082605. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)