Kürtőskalács (shqiptimi hungarisht [ˈkyrtøːʃkɒlaːt͡ʃ]; Rumunisht: Colac/Cozonac secuiesc) është një tortë e bërë në hell specifike për hungarezët nga Transilvania, më saktësisht Székelys.[1] Fillimisht e popullarizuar në rajonet hungareze-folëse të Rumanisë, kryesisht në Tokën Székely,[2] ajo u bë e njohur si në Hungari ashtu edhe në Rumani.[3] Procesverbali i parë i shkruar daton në vitin 1679 dhe u gjet në fshatin Úzdiszentpéter (tani Sânpetru de Câmpie), ndërsa receta e parë paraqitet në një libër gatimi të dorëshkrimeve që daton më 1781.[1] Më parë një trajtim festiv, tani është pjesë e konsumit të përditshëm.[4] Në Transilvani, një ëmbëlsirë e ngjashme me Kürtőskalács është Baumstriezel, me origjinë nga komunitetet saksone.

Kürtőskalács

Termi vjen nga kürtő, që do të thotë "oxhak". Emri origjinal në hungarisht do të thotë "tortë me një oxhak", duke iu referuar formës së tij të vogël të oxhakut, me avull nga torta e freskët që ngrihet mbi të.

Produkte të ngjajshme në Evropë Redakto

Referime Redakto

  1. ^ a b "The origin and family of Kürtősh Kalách". Arkivuar nga origjinali më 25 shkurt 2020. Marrë më 6 qershor 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Kövi Pál, Transylvanian Feast (1980)" (PDF) (në hungarisht). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 29 dhjetor 2020. Marrë më 6 qershor 2020.
  3. ^ Cursa intre Romania si Ungaria pentru a inregistra Kurtos Kalacs la UE. “Lovitura” data de vecinii maghiari
  4. ^ "kurtoskalacs.lap.hu" (në hungarisht).