Kantoni Aucun

kanton në Francë

Kantoni Aucun (frëngjisht: Canton d'Aucun) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aucun. Ka sipërfaqe 160.5km2 dhe popullsi 1516 banorë.

Kantoni Aucun
kanton
Population
 • Total1.516

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Aucun aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Marc Léo (PRG)

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto