Kantoni Autun-Nord

kanton në Francë

Kantoni Autun-Nord (frëngjisht: Canton d'Autun-Nord) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Autun. Ka sipërfaqe 112km2 dhe popullsi 11353 banorë.

Kantoni Autun-Nord
kanton
Popullsia
 • Total11.353

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Autun-Nord aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Ghislaine Colombo

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto