Autun

komunë në departamentin Saône-et-Loire, Francë

Autun është një komunëFrancë. Autun bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 14124 banorë dhe sipërfaqe 61.52 km².

Autun
Komunë
noform
Pamje nga Autun
Stema_figura
Vendndodhja
Autun is located in Franca
Autun
Autun
46°57′06″V 4°17′58″L / 46.951667°V 4.299444°L / 46.951667; 4.299444Koordinatat: 46°57′06″V 4°17′58″L / 46.951667°V 4.299444°L / 46.951667; 4.299444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Autun
Kantoni Autun-Nord & Autun-Sud
Ndërbashkësia L'Autunois
Kryetari Rémi Rebeyrotte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.52 km2
Popullsia 14124 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71400
INSEE 710014


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Autun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale