Kantoni Bagnères-de-Luchon

kanton në Francë

Kantoni Bagnères-de-Luchon (frëngjisht: Canton de Bagnères-de-Luchon) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bagnères-de-Luchon. Ka sipërfaqe 294.74km2 dhe popullsi 5684 banorë.

Kantoni Bagnères-de-Luchon
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.684

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Bagnères-de-Luchon aktualisht përbëhet nga 31 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto