Kantoni Bagnolet

kanton në Francë

Kantoni Bagnolet (frëngjisht: Canton de Bagnolet) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bagnolet. Ka sipërfaqe 2.57km2 dhe popullsi 33839 banorë.

Kantoni Bagnolet
Canton de Bagnolet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Bobigny
Kryeqëndra Bagnolet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 2,57 km2
Popullsia 33.839 banorë 2009
Dendësia 13.166,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9305

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Bagnolet aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto