Bagnolet

komunë në departamentin Seine, Francë

Bagnolet është një komunëFrancë. Bagnolet bën pjesë në departamentin Seine-Saint-Denisrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 34595 banorë dhe sipërfaqe 2.57 km².

Bagnolet
VendiFranca
RajoniÎle-de-France
DepartamentiSeine-Saint-Denis
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Bagnolet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale