Kantoni Besançon-Sud

kanton në Francë

Kantoni Besançon-Sud (frëngjisht: Canton de Besançon-Sud) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Besançon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22483 banorë.

Kantoni Besançon-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej22.483

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Besançon-Sud aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto