Kantoni Bry-sur-Marne

kanton në Francë

Kantoni Bry-sur-Marne (frëngjisht: Canton de Bry-sur-Marne) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bry-sur-Marne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22815 banorë.

Kantoni Bry-sur-Marne
kanton
Popullsia
 • Gjithsej22.815

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Bry-sur-Marne aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto