Kantoni Burzet

kanton në Francë

Kantoni Burzet (frëngjisht: Canton de Burzet) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Burzet. Ka sipërfaqe 107.25km2 dhe popullsi 1267 banorë.

Kantoni Burzet
Canton de Burzet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Burzet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 107,25 km2
Popullsia 1.267 banorë 2009
Dendësia 11,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 705
Kantoni Burzet – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Burzet aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto