Kantoni Cérilly

kanton në Francë

Kantoni Cérilly (frëngjisht: Canton de Cérilly) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cérilly. Ka sipërfaqe 344.44km2 dhe popullsi 6037 banorë.

Kantoni Cérilly
Canton de Cérilly
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Cérilly
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 344,44 km2
Popullsia 6.037 banorë 2010
Dendësia 17,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 302

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Cérilly aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto