Kantoni Caraman

kanton në Francë


Kantoni Caraman (frëngjisht: Canton de Caraman) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caraman. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5848 banorë.

Kantoni Caraman
Canton de Caraman
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Toulouse
Kryeqëndra Caraman
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.848 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3108

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Caraman aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto