Kantoni Carquefou

kanton në Francë


Kantoni Carquefou (frëngjisht: Canton de Carquefou) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Carquefou. Ka sipërfaqe 82.4km2 dhe popullsi 40419 banorë.

Kantoni Carquefou
Canton de Carquefou
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Nantes
Kryeqëndra Carquefou
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 82,4 km2
Popullsia 40.419 banorë 2010
Dendësia 490,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4406
Kantoni Carquefou – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Carquefou aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto