Kantoni Chantelle

kanton në Francë


Kantoni Chantelle (frëngjisht: Canton de Chantelle) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chantelle. Ka sipërfaqe 229.68km2 dhe popullsi 5275 banorë.

Kantoni Chantelle
Canton de Chantelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Chantelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 229,68 km2
Popullsia 5.275 banorë 2010
Dendësia 22,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 303

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Chantelle aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto