Kantoni Corrèze

kanton në Francë

Kantoni Corrèze (frëngjisht: Canton de Corrèze) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Corrèze. Ka sipërfaqe 220.9km2 dhe popullsi 3448 banorë.

Kantoni Corrèze
kanton
Popullsia
 • Gjithsej3.448

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Corrèze aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto