Kantoni Cossé-le-Vivien

kanton në Francë


Kantoni Cossé-le-Vivien (frëngjisht: Canton de Cossé-le-Vivien) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cossé-le-Vivien. Ka sipërfaqe 206.04km2 dhe popullsi 9088 banorë.

Kantoni Cossé-le-Vivien
Canton de Cossé-le-Vivien
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Château-Gontier
Kryeqëndra Cossé-le-Vivien
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 206,04 km2
Popullsia 9.088 banorë 2009
Dendësia 44,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5307

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Cossé-le-Vivien aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Claude Boiteux

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto