Kantoni Cusset-Nord

kanton në Francë


Kantoni Cusset-Nord (frëngjisht: Canton de Cusset-Nord) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cusset. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13300 banorë.

Kantoni Cusset-Nord
Canton de Cusset-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Vichy
Kryeqëndra Cusset
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.300 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 306

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Cusset-Nord aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto