Kantoni Cusset-Sud

kanton në Francë

Kantoni Cusset-Sud (frëngjisht: Canton de Cusset-Sud) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cusset. Ka sipërfaqe 153.77km2 dhe popullsi 14818 banorë.

Kantoni Cusset-Sud
Canton de Cusset-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Vichy
Kryeqëndra Cusset
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 153,77 km2
Popullsia 14.818 banorë 2010
Dendësia 96,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 335

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Cusset-Sud aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto