Kantoni Deux-Sevi

kanton në Francë

Kantoni Deux-Sevi (frëngjisht: Canton des Deux-Sevi) është një kantondepartamentin Corse-du-Sud, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Piana. Ka sipërfaqe 396.79km2 dhe popullsi 2496 banorë.

Kantoni Deux-Sevi
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.496

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Deux-Sevi aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Nicolas Alfonsi

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto