Kantoni Domérat-Montluçon-Nord-Ouest

kanton në Francë


Kantoni Domérat-Montluçon-Nord-Ouest (frëngjisht: Canton de Domérat-Montluçon-Nord-Ouest) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Domérat. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11974 banorë.

Kantoni Domérat-Montluçon-Nord-Ouest
Canton de Domérat-Montluçon-Nord-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Domérat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.974 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 334

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Domérat-Montluçon-Nord-Ouest aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto