Kantoni Eauze

kanton në Francë


Kantoni Eauze (frëngjisht: Canton d'Eauze) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Eauze. Ka sipërfaqe 212.72km2 dhe popullsi 6075 banorë.

Kantoni Eauze
Canton d'Eauze
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Condom
Kryeqëndra Eauze
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,72 km2
Popullsia 6.075 banorë 1999
Dendësia 28,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3207

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Eauze aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Michel Gabas

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto