Kantoni Hauteville-Lompnes

kanton në Francë

Kantoni Hauteville-Lompnes (frëngjisht: Canton d'Hauteville-Lompnes) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hauteville-Lompnès. Ka sipërfaqe 131.12km2 dhe popullsi 5743 banorë.

Kantoni Hauteville-Lompnes
Canton de Hauteville-Lompnes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Belley
Kryeqëndra Hauteville-Lompnès
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 131,12 km2
Popullsia 5.743 banorë 2009
Dendësia 43,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 115
Kantoni Hauteville-Lompnes – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Hauteville-Lompnes aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto