Kantoni La Chapelle-sur-Erdre

kanton në Francë

Kantoni La Chapelle-sur-Erdre (frëngjisht: Canton de La Chapelle-sur-Erdre) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Chapelle-sur-Erdre. Ka sipërfaqe 138.7km2 dhe popullsi 36360 banorë.

Kantoni La Chapelle-sur-Erdre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej36.360

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni La Chapelle-sur-Erdre aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto