Kantoni Mauvezin

kanton në Francë

Kantoni Mauvezin (frëngjisht: Canton de Mauvezin) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mauvezin. Ka sipërfaqe 166.94km2 dhe popullsi 3999 banorë.

Kantoni Mauvezin
kanton
Popullsia
 • Total3.999

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Mauvezin aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto