Kantoni Miélan

kanton në Francë


Kantoni Miélan (frëngjisht: Canton de Miélan) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Miélan. Ka sipërfaqe 192km2 dhe popullsi 4695 banorë.

Kantoni Miélan
Canton de Miélan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Mirande
Kryeqëndra Miélan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192 km2
Popullsia 4.695 banorë 1999
Dendësia 24,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3217

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Miélan aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Gérard Fauqué

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto