Kantoni Montbazens

kanton në Francë


Kantoni Montbazens (frëngjisht: Canton de Montbazens) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montbazens. Ka sipërfaqe 209km2 dhe popullsi 6457 banorë.

Kantoni Montbazens
Canton de Montbazens
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Arrondissement Villefranche-de-Rouergue
Kryeqëndra Montbazens
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 209 km2
Popullsia 6.457 banorë 2006
Dendësia 30,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1218

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Montbazens aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto