Kantoni Neuilly-le-Réal

kanton në Francë

Kantoni Neuilly-le-Réal (frëngjisht: Canton de Neuilly-le-Réal) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuilly-le-Réal. Ka sipërfaqe 283.64km2 dhe popullsi 5134 banorë.

Kantoni Neuilly-le-Réal
Canton de Neuilly-le-Réal
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Moulins
Kryeqëndra Neuilly-le-Réal
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 283,64 km2
Popullsia 5.134 banorë 2010
Dendësia 18,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 325

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Neuilly-le-Réal aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto