Kantoni Périgueux-Nord-Est

kanton në Francë


Kantoni Périgueux-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Périgueux-Nord-Est) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Périgueux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18174 banorë.

Kantoni Périgueux-Nord-Est
Canton de Périgueux-Nord-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Périgueux
Kryeqëndra Périgueux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.174 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2449

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Périgueux-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Francis Colbac

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto