Kantoni Pouyastruc

kanton në Francë

Kantoni Pouyastruc (frëngjisht: Canton de Pouyastruc) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pouyastruc. Ka sipërfaqe 112.14km2 dhe popullsi 3972 banorë.

Kantoni Pouyastruc
kanton
Popullsia
 • Total3.972

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Pouyastruc aktualisht përbëhet nga 27 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto