Kantoni Reims-2

kanton në Francë

Kantoni Reims-2 (frëngjisht: Canton de Reims-2) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Reims. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Kantoni Reims-2
kanton

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Reims-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto