Kantoni Rezé

kanton në Francë


Kantoni Rezé (frëngjisht: Canton de Rezé) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rezé. Ka sipërfaqe 36.44km2 dhe popullsi 30274 banorë.

Kantoni Rezé
Canton de Rezé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Nantes
Kryeqëndra Rezé
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 36,44 km2
Popullsia 30.274 banorë 2009
Dendësia 830,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4451
Kantoni Rezé – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Rezé aktualisht përbëhet nga 1 + 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto