Kantoni Rougé

kanton në Francë


Kantoni Rougé (frëngjisht: Canton de Rougé) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rougé. Ka sipërfaqe 117.93km2 dhe popullsi 4378 banorë.

Kantoni Rougé
Canton de Rougé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Châteaubriant
Kryeqëndra Rougé
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 117,93 km2
Popullsia 4.378 banorë 2009
Dendësia 37,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4434
Kantoni Rougé – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Rougé aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto