Kantoni Saint-Félicien

kanton në Francë


Kantoni Saint-Félicien (frëngjisht: Canton de Saint-Félicien) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Félicien. Ka sipërfaqe 137.14km2 dhe popullsi 3870 banorë.

Kantoni Saint-Félicien
Canton de Saint-Félicien
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kryeqëndra Saint-Félicien
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 137,14 km2
Popullsia 3.870 banorë 2006
Dendësia 28,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 717
Kantoni Saint-Félicien – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Félicien aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Jean-Paul Chauvin

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto