Kantoni Saint-Nazaire-Est

kanton në Francë


Kantoni Saint-Nazaire-Est (frëngjisht: Canton de Saint-Nazaire-Est) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Nazaire. Ka sipërfaqe 7.41km2 dhe popullsi 20878 banorë.

Kantoni Saint-Nazaire-Est
Canton de Saint-Nazaire-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Saint-Nazaire
Kryeqëndra Saint-Nazaire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 7,41 km2
Popullsia 20.878 banorë 2010
Dendësia 2.817,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4439
Kantoni Saint-Nazaire-Est – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Nazaire-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto