Kantoni Saint-Père-en-Retz

kanton në Francë

Kantoni Saint-Père-en-Retz (frëngjisht: Canton de Saint-Père-en-Retz) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Père-en-Retz. Ka sipërfaqe 193.55km2 dhe popullsi 11589 banorë.

Kantoni Saint-Père-en-Retz
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.589

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Père-en-Retz aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto